خانه مقالات سبک های مختلف در دیزاین تالار پذیرایی

سبک های مختلف در دیزاین تالار پذیرایی

در طراحی و دیزاین تالارهای پذیرایی سبک های مختلفی وجود دارد که با توجه سه سلیقه و نیاز هر تالار می توان نوع سبک دلخواه برای آن انتخاب و اجرا شود.

طراحی تالار پذیرایی, دیزاین تالار پذیرایی

1-طراحی مدرن تالارهای پذیرایی

در خصوص تالار هایی که فرصت کمی برای اجرا دارند و سالن هایی با سقف کوتاه دارند گزینه مناسبی است. طراحی مدرن با فرمهای هندسی ( مانند مربع ، مستطیل ) و یا دیگر فرمهای منحنی و قوسدار اجرا می شود.

تالارهای پذیرایی مدرن دارای سطوح ساده و شارپ می باشند و از تزئینات زیادی برخوردار نمی باشند. در این تالارها لبه نور مخفی سقف ها و همچنین دیوار ها بصورت سطوح فاقد ابزار تعریف می شود.

همچنین برای فضاها و سالن هایی که متقارن نیستند دکوراسیون با سیستم مدرن پیشنهاد می شود. روش اجرائی ایده آل برای سیستم مدرن استفاده از کناف دکوراتیو و ساده می باشد.
استفاده از کناف در سقف معمولاً مشکل اجرا شدن ندارد و چون این نوع سیستم ساخت و ساز خشک می باشد ( پنلها روی سازه پیچ می شوند.) انجام کار خیلی سریع انجام می شود.
البته توجه داشته باشید که در صورت عدم کنترل صحیح و یا ضعف احتمالی پیمانکار ممکن است در پایان کناف پس از اجرا و نقاشی به شکل ترک روی درزها خود را نمایش دهد.

2- طراحی کلاسیک تالار های پذیرایی (سبک رومی)

این سبک طراحی و دیزاین جهت تالار هایی که در حال ساخت هستند و همچنین تالار های پذیرایی بزرگ کاربرد دارد. بیشتر نتیجه طراحی و اجرای تالار پذیرایی کلاسیک فضاها و سالن هایی لوکس و مجلل خواهد بود. در این سبک استفاده از عناصر معماری روم باستان ( همچون ستونها ، سر ستونها، انواع قابها، تاج دوریک، یونیک و کرنتین ) باعث آن شده به این روش طراحی سبک رومی هم اطلاق شود.

بیشترین متریال استفاده شده در این تالار ها گچ رابیتس برای ایجاد بستر، ساخت انواع باکسها و کاسه های سقف و قاب های مختلف دیوار است.
در این سبک از طراحی از سنگ تراورتن یا مرمریت با تلفیق سنگهای پلاک و سنگ شمش در نمای تالار و پائین دیوار ها و ستونها استفاده می شود.

در همین رابطه بخوانید :

جدیدترین ایده ها برای دکوراسیون تالار عروسی

ایده های دکوراسیون تالار پذیرایی

17 ایده برای دکوراسیون مراسم عروسی و تالار پذیرایی

بهترین دیزاین برای تالار عروسی

منبع: تالار ساز

سوالات، نظرات و پیشنهادات

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>